No kafijas sēklas līdz tasītei
- Admin
- Jul 25, 2017
- 2 min read
Kafijas sēkla ir pati kafijas pupiņa, kuru nograuzdējot iegūstam tasi labas kafijas.
1.Viss kafijas process sākas ar labi atlasītām kafijas pupiņām, kuram ir vislielākā iespēja uzdīgt un attīstīties par lieliem kafijas kokiem.

2.Pēc kafijas atlasīšanas notiek kafijas pupiņu stādīšana. Visas labas un dīgtspējīgās pupiņas saliek kafijas ūdens gultās. Kad noteiktais ūdens daudzums ir iztvaikojis, tad, visbiežāk sausajā periodā, tās sasēj zemē.

3.Kad kafijas ķirši ir izauguši, tos novāc. Visi kafijas ķirši netiek novākti reizē, tos vāc dažādos laikos, jo uz viena koka var būt gan gatavi, gan vel zaļi kafijas ķirši

4.Pēc novākšanas seko gatavo ķiršu skalošana un attīrīšana. Kafijas ķirsi sadala divās daļas - pupiņās un ķiršos, pupiņas tiek grauzdētas, bet ķirši tiek žāvēti un izmantoti kā kafijas ķiršu tēja, kuru sauc par cascara.

5.Kad pupiņas pēc izlobīšanas tiek attīrītas, notiek atkārtota kafijas pupiņu šķirošana, tās pupiņas kuras atdzīst par labām, tālāk tiek žāvētas karstajā saulē.

6.Pēc kārtīgas žavēšanas saulē, tās tiek pakotas un sūtītas grauzdētājam. Kad grauzdētājs pupiņas ir saņēmis, tad notiek kafijas testēšana, jeb ka to sauc baristas - ''cuping.'' Ja grauzdētājs ir atdzinis šīs pupiņas, tad notiek kafijas iepirkšana lielākos daudzumos un notiek šī sadarbība starp kafijas audzētāju un grauzdētāju.

Ikvienam labam kafijas grauzdētājam ir svarīgi saņemt labu kafiju. Šie labās kafijas grauzdētāji ir ieinteresēti maksāt vairāk kafijas audzētājam, jo lielās grauzdēšanas kompānijas (kuras var nopirkt lielajos veikalos, un kuras aizņem lielāko daļu kafijas plauktu, diemžēl...) atmet šiem kafijas audzētājiem pāris grašus izdzīvošanai, lai iegūtu lielāku peļņu, tāpēc šie kafijas audzēšanas meistari, kas to dara paaudžu paaudzēs, izvēlas doties uz pilsētu, kur viņiem maksās divas reizes vairāk, par divreiz zemāk kvalificētu darbu. Neaizmirsīsim šo faktu un izvēlēsimies tikai labi audzētu un grauzdētu kafiju...

Comments